LOADING...

Video nadzor

Video nadzor

Video nadzor ili sistemi za video nadzor spadaju u elektronske sisteme zaštite. Pod njima se podazumeva skup sredstava (uređaja i opreme) koji omogućava osmatranje i snimanje prostora u cilju zaštite, odnosno odvraćanja potencijalnih izvršilaca štetnih radnji i njihovog lakšeg detektovanja i dokazivanja.
Pristup sistemu video nadzora/obezbeđenja imaju samo njegovi korisnici, odakle i potiče pojam CCTV(Closed Cirtuit TeleVision). Upravljanje ovim sistemima omogućava njihovu široku primenu u oblasti bezbednosti ili u kontekstu kontrole kvaliteta poslovnih i proizvodnih aktivnosti (kada se koriste u nadziranju radnog učinka zaposlenih i pravilnog rukovanja mašinama).
Sistemi video nadzora/obezbeđenja se planiraju, projektuju i ugrađuju shodno specifičnim potrebama korisnika, procjenjenim rizicima i zahtevima organizacije koju treba obezbediti.

Postavljanje video nadzora (Video nadzor ugradnja)

Postavljanje video nadzora obuhvata sve pripremne radove, zatim montaže perifernih i centralnih elemenata na pozicije koje je unapred definisao projekat sistema tehničke zaštite. Pod perifernim elementima se podrazumijevaju sigurnosne kamere, dok centralni uređaji predstavljaju različite vrste snimača, servera i drugih prostora za skladištenje i arhiviranje video materijala. Ove dvije vrste elemenata se povezuju kablovskim instalacijama čiji tip zavisi od tehnologije i karakteristika samih elemenata. Nakon povezivanja sistem video nadzora može funkcionisati kao samostalna cjelina ili kao dio integrisanog sistema tehničke zaštite u zavisnosti od potreba i procijenjenih rizika.
Postavljanje video nadzora se završava funkcionalnim ispitivanjem i obukom krajnjih korisnika.
Iako su na našim prostorima najrasprostranjeniji, prateći tehnološki napredak analogni sistemi video obezbeđenja se sve više zamjenjuju sistemima zasnovanim na IP tehnologiji.
Analogni sistemi nijesu su se pokazali efikasnim u identifikaciji različitih detalja, poput lica, predmeta i sl, jer tehnologija na kojoj su zasnovani ne omogućava visoku rezoluciju i vrhunski kvalitet snimaka. Napredak tehnologije omogućio da se razviju i analogni HD sistemi, koji prevazilaze ove probleme, ali pomenuti zahtijevaju znatno veće kapacitete medijuma na kojima se čuvaju materijali.

IP tehnologija nudi značajne prednosti u odnosu na analognu tehnologiju:

  • kamere imaju veoma visoke rezolucije i kvalitet snimaka, koji se mogu kompresovati bez gubitaka u kvalitetu reprodukovane slike;
  • razvijeni su različiti softveri koji olakšavaju rukovanje ovim sistemima i materijalima u brojne svrhe;
  • omogućeni su novi načini povezivanja i umrežavanja (npr. optički kablovi, wi-fi), kojima se povećava udaljenost kamere od snimača jer vrsta kabla i njegova dužina mogu dovesti do smetnji i/ili prekida prenosa signala;
  • postoji mogućnost PoE (Power of Ethernet) napajanja usled čega je moguće da se isti kabl koristi za umreževanje i napajanje, a omogućen je i pristup sa udaljenih lokacija uz pomoć mobilnih uređaja (pametnih telefona i laptop računara sa Internet konekcijom);
  • omogućene su enkripcija i autentifikacija, kojima se poboljšava sigurnost prenosa signala.
Ukoliko želite da zaštite svoje zaposlene, imovinu i poslovanje uz pomoć tehničkih sredstava, bez značajnih ulaganja, sistemi video obezbeđenja predstavljaju pravo rješenje.
Uz naše dugogodišnje iskustvo u planiranju, projektivanju, izradi instalacije, ugradnji opreme I puštanju sisema u rad, sigurno ćemo naći pravo rješenje I za Vaš objekat.
Vodeći se Zakonom o zaštiti lica i imovine možemo da Vam ponudimo I ugovore o održavanju sistema tehničke zaštite.
Firma Digitech d.o.o. posjeduje I licencu za vršenje poslova tehničke zaštite koja je izdata od strane Ministarstva unutrašnjih poslova, što je još jedan od dokaza profesionalnosti u radu.